Promień: Wyłączony
Promień:
km Set radius for geolocation
Szukaj

Angers – smaczna i wytworna Dolina Loary

Angers – smaczna i wytworna Dolina Loary

Angers to urocze miasto położone w zachodniej części Francji, otoczone pięknymi krajobrazami i bogatą historią. Oprócz samego miasta, warto zwrócić uwagę na okoliczne atrakcje turystyczne.

  1. Zamek w Angers (Château d’Angers): To jedna z głównych atrakcji miasta. Zamek ten słynie z imponującej kolekcji Apokalipsy, która jest jednym z najważniejszych średniowiecznych dzieł sztuki. Obejrzyj fortyfikacje zamku i ciesz się panoramicznym widokiem na miasto.
  2. Katedra św. Maurycego (Cathédrale Saint-Maurice): Ta gotycka katedra to ważna świątynia w Angers. Zachwyć się jej piękną architekturą i wnętrzem, a także okolicznym placem, na którym można odpocząć.
  3. Muzeum Sztuki David d’Angers (Musée des Beaux-Arts): To miejsce, gdzie znajdziesz dzieła sztuki od średniowiecza do XIX wieku. Jednym z głównych eksponatów jest kolekcja rzeźb Davida d’Angers, znanego francuskiego rzeźbiarza.
  4. Park Terra Botanica: To idealne miejsce na wycieczkę z rodziną. Terra Botanica to park tematyczny poświęcony roślinom i przyrodzie. Możesz poznać różnorodność roślin, eksperymentować i uczyć się o świecie przyrody.
  5. Wyspa Béhuard: Ta urocza mała wyspa na Loarze jest znakomitym miejscem na relaks i spacer. Béhuard to również ważne miejsce pielgrzymek katolickich, z pięknym kościołem św. Maurycego.
  6. Winnice w regionie Anjou: Angers i jego okolice to znane regiony winiarskie. Odwiedź winnice w okolicy i spróbuj lokalnych win, w tym popularnego Cabernet d’Anjou.
  7. Zamek Brissac: To najwyższy zamek we Francji, który ciągle jest zamieszkany przez rodzinę hrabiów Brissac. Zwiedzaj piękne pokoje i ciesz się ogrodami wokół zamku.
  8. Grotte de Rochefort: Ta jaskinia znajduje się nieco dalej od Angers, ale warto ją odwiedzić. To fascynujące miejsce z podziemnymi formacjami skalnymi i podziemnym jeziorem.
  9. Wycieczka na rowerze wzdłuż Loary: Region ten słynie z malowniczych tras rowerowych. Wynajmij rower i przejedź się wzdłuż rzeki Loary, podziwiając piękny krajobraz i zamki.
  10. Kulinarne doświadczenia: Angers i region Anjou słyną z wyśmienitej kuchni. Spróbuj lokalnych potraw, takich jak 'rillettes’, 'crêpes’, świeże owoce morza i pyszne wina.

Angers i jego okolice oferują różnorodne atrakcje zarówno dla miłośników historii, kultury, przyrody oraz miłośników dobrej francuskiej kuchni i pysznej kawy w uroczych sceneriach. To piękny region, który może zaoferować wiele niezapomnianych wrażeń turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone