Promień: Wyłączony
Promień:
km Set radius for geolocation
Szukaj

Trinidad – kubańskie miasto piratów

Trinidad – kubańskie miasto piratów

Trynidad to urocze miasto położone na Kubie, które jest jednym z najważniejszych historycznych skarbów tego kraju. To miasto, które przyciągnie Cię swoim urokiem, zachowaną architekturą kolonialną i malowniczym położeniem na wybrzeżu Morza Karaibskiego.

Trynidad leży w południowej części Kuby, w prowincji Sancti Spíritus. Jest położone nad brzegiem Morza Karaibskiego, co nadaje mu wyjątkowy urok. Ja zakochałem się w tym mieście już od pierwszych chwil spędzonych wśród wąskich, tętniących życiem uliczek. Okolica jest pełna pięknych plaż, gór i tropikalnej roślinności. To miejsce jest jak magnes.

Trynidad jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów kolonialnej architektury w Ameryce Łacińskiej. Miasto zostało założone w 1514 roku i przez wieki pozostawało ważnym ośrodkiem handlu cukrem i tytoniem. Dzięki tej historii, zachowały się liczne zabytki i budowle kolonialne. Pozwalają nam one dosłownie przenieść się w czasie i usłyszeć echa tamtejszych czasów.

Głównym placem miasta jest Plaza Mayor, który otoczony jest kolorowymi kamienicami. Na placu znajduje się również Kościół Świętego Franciszka z Asyżu oraz Pałac Cantero, który obecnie pełni funkcję muzeum. Spacerując ulicami Trynidad, można podziwiać piękne fasady budynków, kafelki ceramiczne, kolorowe okiennice i kamienne brukowane ulice.

Trynidad to również centrum kultury i sztuki na Kubie. Miasto jest znane z tradycyjnej muzyki, tańca i rękodzieła. Wielu lokalnych mieszkańców zajmuje się produkcją ręcznie wyplatanych koszyków, ceramiki i innych wyrobów artystycznych. Można tu także usłyszeć tradycyjną kubańską muzykę, oraz zobaczyć i poczuć słynne rytmy gorącej salsy.

W okolicy Trynidad znajdują się urocze plaże, które myślę, że spodobają się Wam i bedziecie zauroczeni… ja byłem i myślę, że niczym nie ustępują takim plażom jak plaże Varadero czy Cayo Coco. Jedną z najpopularniejszych plaż jest Playa Ancón, usytuowana zaledwie kilka kilometrów na południowy zachód od miasta. To miejsce oferuje biały piasek, krystalicznie czystą wodę i doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu.

W okolicach Trynidadu można było spotkać słynnych piratów, takich jak Henry Morgan czy Jean Lafitte, którzy byli aktywni na tych wodach. Morgan był znany z rajdów na hiszpańskie osady na Kubie, w tym w Hawanie i Trynidadzie. Piractwo na Karaibach osiągnęło szczyt w XVII i początku XVIII wieku, ale z czasem zostało powstrzymane przez działania państw europejskich, które wzmocniły swoją obecność na tych obszarach.

Henry Morgan obecnie jest popularny głównie za sprawą rumu z jego imieniem w nazwie

Hiszpanie zbudowali również wiele fortów obronnych na tych obszarach, aby chronić się przed piratami. W Trynidadzie można odwiedzić Fortaleza de San Carlos, który jest właśnie przykładem takiego fortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone