Promień: Wyłączony
Promień:
km Set radius for geolocation
Szukaj

Kanton Tower, znana również jako Canton Tower (chiń. 广州塔), to imponujący wieżowiec i wieża telewizyjna, która znajduje się w chińskim mieście Kanton, znanej również jako Guangzhou – ja głównie używałem tej nazwy bo mocno kojarzyło mi się z Chińskimi znakami.

广 Guang – szeroki

州 zhou – miasto między 3 rzekami

czyli w sumie 广州 Guangzhou – Szerokie miasto między trzema rzekami 🙂 prawda, że proste? 🙂

Canton Tower to jeden z charakterystycznych symboli miasta i jeden z najwyższych budynków na świecie.

Kanton Tower znajduje się w centrum miasta Kanton (Guangzhou) , w prowincji Guangdong, na południu Chin. Jest położona w dzielnicy Haizhu, nad brzegiem rzeki Perłowej. Ma imponującą wysokość wynoszącą 604 metry (1 982 stopy), co czyni ją jednym z najwyższych budynków na świecie. Była to najwyższa wolnostojąca wieża na świecie do momentu oddania do użytku wieży Tokyo Skytree w Japonii w 2012 roku.

Ma nietypową, eliptyczną strukturę, z dwiema charakterystycznymi kulkami na szczycie wieży. Te kule pełnią funkcję wież antenowych i są oświetlane w nocy, tworząc spektakularne widowisko świetlne.

W wieży znajdują się platformy widokowe, które oferują spektakularne widoki na miasto i okolicę. To popularna atrakcja turystyczna, szczególnie wieczorem, gdy miasto jest podświetlone. Można wsiąść do jednej z wielu gondol okrążających cały szczyt wieży i podziwiać okolicę z panoramicznym widokiem. W wieży znajduje się wiele restauracji, w tym rotująca restauracja na górnej kulce, gdzie goście mogą cieszyć się posiłkiem i widokiem na miasto. Znajdują się tam również inne atrakcje, takie jak kino i park linowy.

Jedną z ciekawszych atrakcji Canton Tower jest Sky Drop znajdujący się na samym szycie, miałem okazję wykorzystać tą atrakcję i ….polecam bo swobodny spadek na wysokości prawie 0,5 km nad zmienią daje piorunujący efekt!

Adres

Nasz adres:

-

GPS:

23.107716735432, 113.33631835625

Nr tel.:

-

E-mail:

-

Sieć:

-

Click on button to show the map.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone